apartman için en iyi köpek cinsi

Apartman İçin En İyi 8 Köpek Irkı

Apartmanda yaşıyor olmanız köpek sahibi olamayacağınız anlamına gelmez. Doğru köpek ırkını seçmeniz, doğru ve yeterli eğitimi vermeniz halinde apartman dairenizde köpek bakabilirsiniz. Klasik köpek bakım koşullarından bahsetmiyorum. Günlük egzersizler için minimum 1 kez dışarı çıkarma,  dostunuzun keyfini yerinde tutacak sevgi ve oyunlar. Bunlar zaten evinde tüylü bir dost isteyen herkesin yapması gereken şeyler.

Bazı cinsler boyutları, karakterleri ve gereksinimleri açısından apartman hayatına daha uygundur. Bu yazımızda apartman için en uygun 10 köpek ırkından bahsedeceğiz.

1.Bichon Frise

Hipoalerjenik ve son derece çekici olan Bichonlar çabuk öğrenir ve hemen hemen herkesi sever. Yaklaşık 7 kg ağırlığındaki bu tüylü dostumuz, kanepede çok fazla yer kaplamayan eğlenceli bir arkadaştır.

2.Fransız Bulldog

apartman için en iyi köpek cinsi

18.yy ‘da Fransa ‘da oldukça popüler olan bu küçük dostumuz son yıllarda apartman hayatına olan uygunluğu ile yine popüler hale gelmiştir. Günde 1 kez tempolu yürüyüz yaptırmak onları formda tutmaya yeter de artar. Nadiren havlarlar ki bu da komşularınız için büyük bir nimettir.

3. Pug

apartman için en iyi köpek cinsi

Biraz yaramazdır ama tamamen sevgi doludur bu dostumuz. Söz dinler, eğitime uygundur. Aşırı sıcaktan korumanız yeterlidir.

4. King Charles Spaniel

apartman için en iyi köpek cinsi

Bu küçük köpekler sokakta yürüyüş yapmaktan ve kucağınızda gezmekten hoşlanır. 6 ile 9 kg arasında olan ağırlığı ile küçük bir bebekten farksızdır. Az havlaması ve uykuya düşkün olması onu apartman hayatı için kolay köpekler listesine sokuyor.

5.Bulldog

apartman için en iyi köpek cinsi

 

Kaslı bir çene, tempolu egzersiz ve uzun uyku saatleri. Apartman hayatı için daha ne istenirki. Arkadaş canlısı ve sadık tavırları olan bir cinsdir. Sahibini memnun etmekten hoşlanır. Kısa tüylü olması sebebi ile tüy problemi yaşatmaz.

6.Shih tuzu Köpek Irkı

apartman için en iyi köpek cinsi

Aslen çinlidir kendileri ve çin sarayları için yetiştirilmiştir. Aparman dairenize de razı olacaktır tabi.  Sevgi dolu bu tüy yumakları diğer ev hayvanları ve çocuklar ile çok iyi anlaşır. Az havlar ve az tüy döker.

7. Malta Teriyeri

apartman için en iyi köpek cinsi

Maltese teriyeri olarak da bilinir. Oyunbaz, sevimli ve hafif olması onu çocuklar için iyi bir oyun arkadaşı yapar. Tüyleri uzun olduğu için hafta da en az 2 kere taranması gerekir. Tarama işini gözünüzde büyütmeyin küçücük bir köpeği taramanız 5 dakikanızı almaz. Ayrıca köpek taramanın iyi yanlarından birisi onunla ilgilendiğinizi köpeğinize göstermenizin harika bir yolu olmasıdır.

8. Alman Spitz Köpekleri

apartman için en iyi köpek cinsi

Bu tüylü sevimli dostun diğer adı oyuncu olmalı. Tilki benzeri yüzü ile kalbinizi fethedecek. Yabancılara havlar. Bu özelliği eğitim ile törpülenebilir ama bunun bekçilik özelliğinden kaynaklandığını da unutmayın. Ne zaman havlayıp ne zaman havlamaması gerektiğini öğrenmeli.

İster büyük, ister küçük ırk köpeğiniz olsun bütün canlıların sevgi ve ilgiye ihtiyacı vardır. Sevimli dostlarınız tam anlamı ile size bağımlıdır ve ihtiyaçlarının sizin tarafınızdan karşılanıyor olması gerekir. Dostunuzu ihtiyaçları için mamaal.com ‘u ziyaret edebilir ve sipariş oluşturabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir