Kedi Tasması Seçerken Dikkat Edilecekler

Kedi Tasması Seçerken Dikkat Edilecekler evcil hayvanlar içerisinde en çok beslenenlerden olan kediler farklı farklı karakteristik özelliklere de sahip hayvanlardır. Kedi Tasması Seçerken Dikkat Edilecekler hepsinin kendisine has özellikleri, sevip sevmediği şeyleri vardır. Bu da onların farklı karakteristik sınıflara ayrılmalarına neden olmaktadır. Bazısı daha oyun oynamayı seven, sevecen türden olsalar da bazısı biraz daha asi ve içine kapanık olabilmektedir. Yapılan bu sınıflandırmada beta olarak adlandırılan kediler sakin, ilgi heveslisi olmaktadır. Gama olarak adlandırılan kedi sınıfı ise daha utangaç ve sizden kaçar bir yapıda görülmektedir. Hangi kedi sınıfında olursa olsun her kedinin ev ortamı dışında, ev dışarısında da geçirmek istediği zamanlar olabilmektedir. İşte bu gibi zamanlarda kedinizi tasması ile birlikte dışarıda gezdirmek isteyebilirsiniz. Özellikle ilk kez dışarı çıkacak kedilerde bu durum çok önemlidir. Bu gibi durumlarda takacağınız tasmalar kedinizin çok fazla ilgisini çekmeyebilir hatta size tasmasını taktırırken zorluklar çıkarabilir. Tüm bu zorluklara rağmen kedinizin olası bir kaybolma durumunda kolayca bulunabilmesi için isminizin, telefonunuzun yazdığı bir tasma takmasını öneririz.

Kedi Tasması Çeşitleri

Pek çok çeşidi olan kedi tasmalarının ilki kedinizin boynuna takacağı klasik tasmalardandır. Bu tasmalar göğüs tasmalarının aksine kedinizi biraz daha özgür hissettirmektedir. Kediniz için seçeceğiniz kedi tasması onu sahipli göstereceği gibi kaybolma durumlarında da bulunmalarını kolaylaştıracaktır. Bu tür kedi tasmalarında kedi sahibinin telefon numarası gibi iletişim adreslerinin bulunacağı kısımlar da bulunmaktadır. Boyun için takılan kedi tasmalarının zilli olanları da vardır ancak zil kedinizin hoşuna pek gitmeyebilir. Bu nedenle eğer böyle bir tasma tercih edecekseniz kedinizin hoşlanıp hoşlanmayacağını denemelisiniz. Eğer zilli olan tasmayı kediniz sorun etmediyse bu tarz tasma kullanması onu ev içerisinde de kolayca bulabilmenize olanak sağlayacaktır.

Kedi Göğüs Tasması

Boyun tasmalarının yanında en çok tercih edilen tasma türlerinden birisi de göğüs tasmalarıdır. Ülkemizde çok fazla yaygın olarak kullanılmasa da bu tasmalar kedinizin boyuna, cinsine göre ayarlanabilmektedir. Kedinizin boyuna göre kolayca ayarlanabilen ve kullanımı kolay olan bu tasmaya kedinizi ikna etmeniz biraz zor olabilir. Ancak alıştıktan sonra hem onun için hem de sizin için daha güvenilir bir gezi tasarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir