Kedilerin Ödüllendirilme Biçimleri

Kedilerin Ödüllendirilme Biçimleri

Kedilerin Ödüllendirilme Biçimleri kedinizin ırkına göre değişkenlikler gösterebilir. Kediler tamamıyla kendine has özellikleri olan hayvanlardır. Eğer isterlerse onları sevebilirsiniz ve eğer huysuzsa yanına yaklaşmak istemezseniz. Fakat hangi özellikte olursa olsunlar bu özellikler onların tatlılıklarından hiçbir şey eksiltmez. İşinizden yorgun argın döndüğünüz bir akşam evinizin kapısını açtığınızda hemen kapıya koşan gün içindeki yalnızlığını gidermenizi isteyen bir kediden daha iyi ne gelebilir ki. Kedilerle insanlar arasındaki ilişki sevgiye dayalıdır. Onları sevdiğimiz zaman ruhumuz dinlenir ister istemez daha mutlu oluru. Tabi kedinizi severken çok da sıkıştırmamaya özen gösterin. Bu onu biraz kızdırabilir ve kedilerimizin kızmasını hiç istemeyiz. Tırnak izleri kaçınılmaz hale gelmesin değil mi?

Kedileri Oyunlarla Ödüllendirebilme

Kediler oyunlardan çok hoşlanır. Kedileri oyunlarla ödüllendirebiliriz. Özellikle bir nesneyi yavaş yavaş hareket ettirerek ondan kaçırmak onun odağına girmek için yeterlidir. Bunu hayat memat meselesine getirir ve kaçırdığınız nesneyi yakalamak ister. Ayrıca birçok kedi oyuncağı da mevcuttur. Küçük oyuncak fareler, toplar, oltalar vs. Bu oyuncaklarda kedinizi ödüllendirmek için bir yöntem olabilir. Ancak kedinizi oyunla ödüllendirme  işi bir yerden sonra sizi yorabilir çünkü çok hareketli ve oyuna doymak bilmeyen bir kediniz varsa sürekli oyuna devam etmek isteyecektir ve tam aksine çok uyuşuk bir kediye sahipseniz oyun fikri onu hiç heyecanlandırmayacaktır.

Mamayla Ödüllendirme Biçimi

Bizler nasıl güzel yemeklere hayır diyemiyor arada kendimizi şımartarak ziyafet çekiyorsak aynı şeylerden kedilerde hoşlanır. Aç bir kediyle maması arasına hiçbir kuvvet giremez.  Daha mama paketinin açılış sesini duyduğu anda bile o odaya gelir ve etrafınızda dört döner. Herkesin kedisini besleme şekli vardır. Kimi yaş mamayla kimi kuru mamayla kimi kendi tükettiği besinlerle besler. Ancak kediniz için her zaman yediği şeylerin dışında bir şey yemek bir ödüldür. Eğer kedinize farklı bir mama vereceksiniz bunu uslu durduğu size sıkıntı çıkarmadığı zamanda verirseniz kediniz o anki hareketinin doğru olduğu için ödüllendirildiğini anlayacaktır. Böylece mamayla ödüllendirme fikri işe yaramış olacaktır. Her ne kadar kediler de birer hayvan olsa da çoğu şeyi ayırt ettiklerini, bazı şeyleri kasıtlı yaptıklarını, eğitilebildiklerini unutmamalıyız. Kediler konserve mamaları aşırı sever yalnız bir o kadarda seçici davranabilirler. En çok tercih edilen royal canin, whiskas, felix ve gourmet serisi mama konserveleri minik evcil dostlarımız için farklı içerikler ile güzel seçenekler sunmaktadır.Kedi konserve önerimiz için tıklayınız.

Kediler Gezdirilerek Ödüllendirilir mi?

Kediler genellikle bulundukları yere çabuk adapte olurlar ve orada yaşamaya çok alışırlar. Hatta evinizi öğrenmeye ilk önce onu koyduğunuz odadan başlar. İlk önce o odadan bile çıkmaktan tereddüt eder. Yavaş yavaş başka odalara da bakmaya başlar oralara da girmeye başlar. İki üç odalı bir ev bile ilk başta ona bir macera gibi gelebilir. Ancak tüm odaları öğrendiğinde ve benimsediğinde artık rahatça evde geziyor duruma gelir. Bebekliğinden peki hayatını evde geçiren bir kedi için dışarıya hiç bilmediği bir ortama çıkmak onun için işkence olacaktır. Çünkü o zaten kendi alanında mutludur. Dışarıda onu bekleyen olumsuzluklardan her zaman çekinir ve uzak durmak ister. Ayrıca aşıları tam sağlıklı bir ev kedisi dışarıda çok vakit geçirirse tekrardan pirelenebilir ve bu durum hem onu hem sizi rahatsız eder. Bu nedenle bırakalım kedilerimiz benimsedikleri yerlerinde kalsınlar.

En Güzel Yöntem Sevgiyle Ödüllendirmek

Her canlıyı sevgiye, sevilmeye ihtiyaç duyar. Özellikle de kediler. Zaman zaman kendileri de yanaşır onları sevmeniz için. Kedilere verebileceğiniz en güzel hediye onun başını okşamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir