Köpek Oyuncakları

Köpek Oyuncakları için evcil hayvanların hemen hepsi kendileri ile oynanmasına ve ilgilenilmesine bayılır. Özellikle köpekler çok iyi birer oyun arkadaşıdır. Köpek oyuncakları da köpeklerinizin sizinle birlikte keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak araçlardır. Köpek Oyuncakları oyun çağında olsun ya da olmasın her köpeğin bu tarz oyuncaklar ile erkenden tanışması bunlara daha kolay alışmasına yardımcı olacaktır.

Köpek Oyuncakları özellikle evcil hayvanınız bir köpekse günün belli zamanlarında enerjisini atması için bir gezintiye çıkarmanız gerektiğini ya da bu tarz oyuncaklar alarak kendi kendisini eğlendirmesini sağlamalısınız. Renk renk ve çeşit çeşit hazırlanan köpek oyuncakları sevimli dostunuzu son derece memnun ve mutlu edecektir. Köpeğiniz ile birlikte bu oyuncaklarla oynayarak hem onların fiziksel, zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmuş olacaksınız hem de ikiniz arasındaki iletişim çok daha ilerleyecektir. Özellikle köpeğiniz yavruysa, diş çıkarma dönemlerinde onlara alacağınız oyuncaklar çok daha mutlu olmalarını sağlayacak çünkü bu oyuncaklar ile kemirme ihtiyaçlarını da karşılamış olacaklardır.

Kemirme Oyuncakları

Köpek oyuncakları içerisinde en çok tercih edilenler köpeğinizin diş çıkarma dönemlerinde çok işine yarayacak olan kemirme oyuncaklarıdır. Tıpkı bizlerde olduğu gibi köpeklerde de yavruyken diş çıkarma dönemleri bulunur. Henüz daha 3 aylıkken başlayan bu dönemler yaklaşık 1 yaşlarına kadar devam eder. İnsanlarda olduğu gibi köpeklerde de sancılı geçen bu dönemde onlar için en yararlı şey alacağınız kemirme oyuncakları olacaktır. Bu nedenle eğer 1 yaşından küçük bir köpeğe sahipseniz ona dişleri için bir kemirme oyuncağı almanızı öneririz.

Sadece yavru köpeklerde değil, daha gelişmiş köpeklerde de kemirme ihtiyacı olacağından eğer oynayacakları bir oyuncakları yoksa bunu sizin mobilyalarınız ile yapmaya başlayacaklardır. Eğer eşyalarınıza bu şekilde bir zarar gelmesini istemiyorsanız gelişme çağındaki köpeğinize de bu tarz bir oyuncak almayı düşünebilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi özellikle kemirme için üretilen oyuncaklar sadece köpeklerinizi oyalamakla kalmayacak, dişlerindeki taş oluşumunu, diş eti problemlerini de en aza indirecektir. Bu durumda köpeğiniz için bu tarz oyuncaklar hem onların eğlenceli bir gün geçirmelerine yardımcı olacaktır. Dişlerini tedavi edecek ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Köpek Oyuncağı Nasıl Seçilir?

Köpek oyuncakları seçerken çeşitli konularda dikkatli olmanız gerekir. Hem seçeceğiniz oyuncağın köpeğinizin sağlıklı gelişmesine katkıda bulunması gerekir. Sağlık kurallarına uygun bir şekilde üretilmiş olması gerekir. Bu nedenle alacağınız oyuncakları nereden alacağınıza, hangi şartlarda üretilmiş olduklarına dikkat etmelisiniz.

Yine oyuncak seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da sevimli arkadaşınızın karakterine uygun bir oyuncak seçmek olacaktır. Hangi tür oyuncaklardan hoşlandığını birkaç deneme ile çözmeli ve buna göre oyuncaklar alarak köpeğinizi daha da mutlu etmelisiniz. Eğer köpeğiniz daha çok oyuncakları kemirmek için kullanıyorsa biraz daha sert yapılardaki oyuncakları tercih edebilirsiniz. Kemirme ihtiyacı her  yaştan köpek için var olduğu bilindiğinden bu tarz oyuncakları da her yaştan sevimli dostunuz için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Özellikle sesli oyuncaklar, pelüş tarzdaki oyuncaklar köpek dostlarınız için daha ilgi çekici olabilir. Köpeğinizin yaşı ne olursa olsun uygun oyuncağı bulabileceğiniz alışveriş sitemizi de ziyaret etmeyi ve sevimli dostunuz için en uygun oyuncakları almayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir